Saçlardaki Kepeklenmeye Bitkisel Çözüm-Saç Kepeği Nasıl Geçer

Saçlardaki Kepeklenmeye Bitkisel Çözüm-Saç Kepeği Nasıl Geçer

Saçlardaki kepekler her ne kadar erkeklere özgü bir sorun olarak bilinse de aslınde erkekler kadar kadınlar da saç kepeklenmesinden bir hayli şikayetçiler. Kepeklenmenin nedenleri olarak genelde saç derisinin ölmesi ve sürekli dökülmesi gösterilmektedir. Diğer yandan kepeklenme şikayetini azaltabilmek için sadece sabun ve şampuan türü ürünlere de muhtaç değilsiniz. Kepeğe karşı bitkisel çözümler ve doğal kürler ile saçların kepeklenmesi önlenebilir. İşte sizlerin işine yarayacak birkaç kepek önleyici bitkisel kür tarifi:

Kepekli saçlardan kurtulmak için maske tarifi
2 çorba kaşıgı limon suyu veya sirkeyi 4 su bardagı suya ilave edip ılıtın. Saçlarınızı yıkadıktan sonra bu karışımla durulayın.

Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan saç kürü tavsiyeleri kepeğe karşı kesin çözüm kepeğin düşmanı ısırgan otu doğal ilaç saç bakım, Isırgan otu kürü;

Doktor İbrahim Saraçoğlu kepeğe karşı bir alternatif olarak ısırgan otunu tavsiye ediyor. Saçlarda kepeklenmeyi önleyen bu bitkisel kür, ayrıca saçlara parlaklık ve canlılık da katıyor.

Hazırlanışına gelince; bir tutam ısırgan otunu (yaklaşık dört-beş gram) 750 mililitre kaynayan suda dört dakika kadar kısık ateşte haşlayın. Soğuduktan sonra da süzün.

Eğer saçınız kirliyse önce şampuan ya da sabunla saçınızı yıkayın. Daha sonra hazırladığınız ısırgan otu suyuyla saçlarınızı yıkayın ve etkisini gösterebilmesi için yarım saat bekleyin. Arkasından yalnızca ılık su ile yıkayıp kurulayın.

Eğer saçlarınız temiz ise saçlarınızı ısırgan otu suyu ile yıkayın. Saçlarınıza nüfus etmesi için yarım saat bekleyiniz. Daha sonra saçınızı sadece ılık su ile yıkayın ve kurulayın.

Bu bitkisel kürü saçlarınıza uyguladığınız zaman saçlarınızın eskisinden daha parlak ve canlı olduğunu fark etmekle beraber kepekleriniz varsa onların da yok olduğunu göreceksiniz. Ayrıca bu kürde kullanacağınız ısırgan otunun kuru ya da taze olması sonucu olumsuz etkilemez. Yani ikisinden birini kullanabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin diyoruz.

Güzellik uzmanı Suna dumankaya kepekli saçlarınız için hazırladığı bitkisel kürün tarifini verdi.

Kepekli saçlarınız için :

1 yemek kaşığı çörek otu yağı
2 yemek kaşığı saf zeytinyağı
2 yemek kaşığı elma sirkesi
1 yemek kaşığı deniz tuzunu karıştırdıktan sonra saç diplerinize yedirerek sürün.
Saçlarınızı streç filimle sararak 2 saat beklettikin ve ardından yıkayın.Bu kürü 8 hafta boyunca haftada bir kere olmak üzere uygulayın

el ilaçlar, kepek bitkisel çözüm maranki, kepek bitkisel çözüm
Comments
  1. rıfat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir