peniste ve vajinada neden sivilce çıkar-cinsel organdaki sivilceler nasıl geçer kurtulma yolları

peniste ve vajinada neden sivilce çıkar-cinsel organdaki sivilceler nasıl geçer kurtulma yolları

peniste ve vaginada çıkan sivilceler genellikle ergenlik ve erken gençlik dönemlerine has cilt sorunlarıdır. Öncelikle okurdan gelen bir soruyu yanıtlayalım ve cinsel organdaki sivilcelerin olası nedenleri hakkında bilgiler alalım

Soru:

İlişkiye girince cinsel organımda sivilceler çıkıyor
16 yaşındayım. Kız arkadaşımla her ilişkiye girdiğimde cinsel organımda sivilceler çıkıyor. Ben bu durumdan çok korkuyorum. Ne yapmalıyım?

Cevap:

Değerli okurum, birleşmeden sonra penisini sabunlu suyla yıka. Baş tarafını koruyarak günde 2 defa pamuğa batırdığın kolonyayla silip temizle. Her gün iç çamaşırını değiştir. Bu olay kızdan kaynaklanmıyor, bunu bil.

HPV ( Human Papilloma virus) 60 tan fazla virüse verilen ortak addır. Bu virüsler vücudun herhangi bir yerinde siğillere sebep olabilirler.Ancak bazıları cinsel yola bulaşır ve condyloma acuminata veya genitall siğil denilen hastalığı oluşturur.

Siğiller bu enfeksiyonun görünebilir belirtileridir ve ancak % 30 olguda ortaya çıkmaktadır. Kalan % 70 lik bölümde ise virüsler deri altında kalmakta ve herhangi bir belirti vermemektedir. Subklinik adı verilen bu belirtisiz formun kanser oluşumu ile bir bağlantısı olduğu düşünülmektedir.

Risk Faktörler:
20-24 yaşlar HPV virüsünün alınması için en riskli yaşlardır.
Siz veya cinsel eşiniz birden fazla kişi ile ilişkiye giriyor ise risk artacaktır.
Klamidya veya Herpes simpleks gibi başka cinsel ilişki ile bulaşan hastalığınız varsa risk artmaktadır.
Hamilelik,doğum kontrol hapı kullanımı riski arttırmaktadır.
Hodgkin, lösemi gibi bağışıklık sistemini baskılayan hastalıkları olanlarda risk artmaktadır.
Beyaz ırkta daha fazla görülmektedir.
Sigara içimi riski arttırmaktadır.
Belirtiler:

Çoğu zaman hastalık herhangi bir belirti vermemektedir.Hastaların yaklaşık %30 unda siğil oluşmaktadır. Siğiller kadınlarda vagina veya anüs çevresinde veya vulvada olabilir. Aynı zamanda kasıklarda, bacaklarda, boyunda, ağızda veya vücudun herhangibir yerinde de bulunabilirler. Erkeklerde ise siğiller genellikle penis veya torbalardadır.

Siğiller büyüklü küçüklü olabilirler. Tek veya kümelenmiş bir şekilde olabilirler. Bazen siğillerden oluşan küme bir karnıbahar görüntüsünde olabilir.Genellikle cilt renginde ve ağrısızdırlar. Bazen pembe veya gri renk alabilirler. Çok seyrek olarak kaşıntı, ağrı ve kanama yapabilir.

Bulaşma:
Vajinal, anal veya oral sex esnasında cildin cilde teması sonucu bulaşır. Virüs cildin zayıfladığı bir noktadan vücuda girer ve derinin derinliklerine doğru ilerler. Burada aylar hatta yıllar boyunca sessiz olarak kalabilir. HPV tanısı konmuş bir kişide virüs cinsel hayatın herhangi bir döneminde bulaşmış olabilir.

Kuluçka Dönemi:
Virüs HPV enfeksiyonu bulaşmış bir kişi ile ilişkiden 4-6 hafta sonra etkisini gösterir. Siğillerin oluşumu 9 ayı bulabilir.

HPV nin sağlık üzerine olası etkileri:

HPV ile enfekte olmuş kadınlarda vulva ve serviks kanseri riski artmıştır. Ancak sadece birkaç tipi (tip 16, 18, 31, 33, 35) kanser ile ilişkilidir. Bu tipler genellikle sessiz (subklinik) seyreden hastalığa sebep olurlar.

Tanı:
HPV için geliştirilmiş herhangi bir özel laboratuvar veya kan testi mevcut değildir, kültürü yapılamamaktadır. Bu nedenle çoğu zaman gizli kalır. Hastaların ancak % 30 unda oluşan siğiller görülerek tanı konulabilir. Bunun için doktorunuzun kolposkop adı verilen bir mercek kullanması gerekebilir.

Ayrıca bu bölgeye asetik asit uygulandığında HPV li ciltte beyazlaşma oluşur ve siğiller ortaya çıkar.

Rutin olarak yapılan pap-smear testlerinde bulunan normal dışı bir bulgu HPV için uyarıcı olabilir; ancak pap-smear HPV ye özgü bir test değildir.

Kanser şüphesi olan olgularda biopsi alınması gerekebilir.

HPV-DNA nın moleküler biyoloji teknikleri ile belirlenmesi ne dayanan testler ülkemizde yaygın değildir.

Tedavi:
HPV nin tedavisi daha çok estetiğe yöneliktir. Çünkü virüsü yok edebilecek bir tedavi yoktur. Lezyonların boyutu, şekilleri, sayısı gibi etkenlere bağlı olarak çeşitli tedavi seçeneklerinden biri seçilebilir.Tedavi yöntemine bağlı olmaksızın 4 hastadan birinde siğiller 3 ay içerisinde yineleyebilmektedir.

Tedavi seçenekleri:
Hiçbir şey yapılmaz: Herhangi bir tedavi uygulamadan siğillerin kendiliğinden uzaklaşması beklenebilir. Nonservikal siğillerde hastaların yaklaşık % 20-30 unda siğiller 3 ay içinde kendiliğinden kaybolabilmektedir.
Krioterapi: Siğiller likid nitrojen ile dondurulur. Nisbeten ucuz ve küçük siğillerde oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Uygulamanın yapıldığı yerde ağrı duyulabilir.
Kimyasallar:Siğillerin uzaklaştırılması için birtakım kimyasal maddeler kullanılabilir.
Trikloroasetik asit: Siğiller tarafından emilir. Haftada bir tekrarlanır ve 6 hafta uygulanır.
Elektrokoterizasyon: Siğiller elektrik akımı ile imha edilir. Ağrının azaltılması için lokal anestezi uygulaması gerekebilir.
Lazer tedavisi: Siğiller laser ışını ile yok edilir. Genital bölgedeki ve ses tellerindeki büyük siğillerde yararlı olmaktadır. Diğer tedavi yöntemleri denendikten sonra uygulanır. Lokal anestezi ile yapılır. İz bırakması veya enfekte olması mümkündür. İşlemden sonra yaklaşık 3 hafta boyunca ağrı kesici kullanmak gerekebilir. Pahalı bir tedavi yöntemidir.
İnterferon tedavisi: Siğilin içine bu antiviral ilaç enjekte edilir. ancak pahalı bir tedavi yöntemidir, yan etkileri fazladır ve diğer tedavilere çok fazla üstünlüğü yoktur. Bu sebeple fazla tercih edilmez.
Eşlerden herhangi birisi HPV tedavisi görüyorsa bu sırada cinsel ilişkiden kaçınmak uygun olacaktır. İlişki esnasındaki sürtünme iyileşmeyi engelleyebilir.

Eşlerden biri tedavi görüyor, diğer eşte siğil yok ise bu eş için tedaviye gerek yoktur.

Korunma:
Kondom kullanılması kısmen koruyucu olabilmektedir. Çok eşlilikten kaçınılmalıdır. Spermisitlerin etkili olduğu kanıtlanmamıştır. Virüsün girişini engellemek için ciltte oluşabilecek küçük aşınmalardan kaçınmak gereklidir. Özellikle cinsel ilişki esnasında vajen kuru ise zedelenmelere yol açabileceğinden yeterli ıslaklığı sağlayacak bir nemlendirme maddesi kullanılması önerilir.

Kadınlar periyodik olarak pap smear yaptırmalı, şüpheli durumlarda hpv tanısı için gereken tetkiklere başvurulmalıdır.

Bazı çalışmalar yeşil lifli sebzelerle alınan yeterli folik asitin (400 mg) HPV den korunma konusunda faydalı olabileceğini göstermiştir.

Şu anda araştırmacılar HPV için iki tip aşı geliştirmek için çalışmaktadırlar. Birinci tip aşı siğilleri ve prekanseröz doku değişikliklerini önlemek için, ikinci tip aşı ise cervical kanserlerin tedavisi için kullanılmak üzere kullanılacaktır. Her iki tipte henüz araştırma aşamasındadır.
bikini bolgesi sivilceleri icin bitkisel cozum

Bir tutam biberiye otu, Bir tutam adaçayı, Saf alkol
Bir tutam biberiye otu ve bir tutam adaçayı kaynamış suya atarak demleyim. 15 – 20 dk bekletin. Temiz bir kaba süzerek içerisine bir kahve fincanı saf alkol ilave edin ve karıştırın. 15 – 20 gün temiz bir pamukla yada bezle yüzünüze uygulayabilirsiniz

Sivilce Geçirici Krem

4 bardak gülsuyu
2 elma (dilimlenmiş)
2 çorba kaşığı kıyılmış rezene
2 çorba kaşığı kıyılmış kereviz
2,5 yemek kaşığı arpa unu
3 yumurtanın akı
1 tatlı kaşığı lanolin

Kaynayan suya oturtulmuş bir kasenin içinde gülsuyu, elma, rezene, kereviz ve arpa ununu pişirin. Kaynayan karışım lapa bir hal alınca buna iyice çırpılmış yumurta akını ve lanolini ekleyin. Süzün. Düzgün bir karışım haline gelinceye dek çırpın. Buzdolabında saklayın. Sivilceniz olduğunda üzerine sürün.

Akne İçin Maske

1 adet portakal
1 çay kaşığı kabartma tozu

Portakalın kabuklarını önce rendeleyin daha sonra havanda krem haline gelinceye kadar dövün. Üzerine 1 çay kabartma tozunu ilave edin. Sivilcelerin üzerine sürün ve en az 30 dakika bekletin.

Akne Maskesi

1 adet ayvanın çekirdekleri
1 tatlı kaşığı pudra

Ayvanın çekirdeklerinin üzerine su çıkacak kadar su ilave edip 2-3 dakika kaynatın. Kaynattığınız suyu 1 gün bekletin. Üzerine 1 tatlı kaşığı pudra ilave edip sivilcelerinize sürün.

Normal Ciltler İçin Sivilceye Tonik

1 su bardağı suda 2 poşet yeşil çayı demle. Her Gün cildini sil.

Ergenlik Sivilcesi – Akne Maskesi

1 tatlı kaşığı kuru maya
1 aspirin (öğütülmüş)
1 çay kaşığı oksijenli su
Tüm malzemeleri karıştırın. 1 hafta her gün sivilceli bölgenizi bu karışımla yıkayın. 30 dakika bekletin. Yıkayın.

Sivilce Lekeleri

Gece yatmadan önce cildinizi temizleyin. Yarım limonun suyunu sıkın. Yüzünüze sürün. Sabah 1 tatlı kaşığı pak maya, 1 adet aspirini un haline getirin, içine 1 tatlı kaşığı oksijenli su koyup boza kıvamına gelince yüzünüze sürün. 20 dakkika bekletip yıkayın.

1 çay bardağı taze bakla içini haşlayıp ezin. 1 çorba kaşığı badem yağını ekleyip karıştırın. Ardından cildinize sürüp 20 dakika bekletin. Ilık suyla temizleyin. Bu karışımı haftada 1 gün tekrarlayın.

Bir yumurta akını, bir çay kaşığı limon suyunu ve aynı ölçüde balı, iki yemek kaşığı pastane mayası ile karıştırın. 20 dakika cildinizde bekletip yıkayın.

Sivilce oluşumu ve lekeleri
1 tatlı kaşığı kadar beyaz kil,
1 tatlı kaşığı kadar kayısı yağı ( aktarlardan kolaylıkla bulabilirsiniz ),
2 yemek kaşığı elma sirkesi,

Malzemelerimizin tümünü cam kasede karıştırıyoruz. Akışkan bir kıvamı tutturunca cildinizdeki sivilce oluşan yada sivilce lekelerinin bulunduğu bölgeye sürüp nemli bir tülbent örterek 20 dakika kadar bekleyin. 20 dakika sonra yüzünüzü yıkayın hepsi bu kadar. İnşallah bu sefer sivilcelerden ve sivilce lekelerinden kurtulursunuz.

Kaynak : Http://www.populermedikal.com

“peniste ve vajinada neden sivilce çıkar-cinsel organdaki sivilceler nasıl geçer kurtulma yolları” için 40 yorum

 1. hocam ilk oncelikle mrb ben 29 yaşında bir gencim size bir soru sormak istiyorum benim penisimde üç ile beş adet beyaz sivilce çıktı sivilceden yaraya cevirdi bunun sebebi ne olabilir vede nasıl bi tedavi görebilirim korkulacak bi durum varmı bana yazarsanı sevirim.

 2. Viral bir hastalık belirtisi olabilir. Acilen bir doktora görünün ve kan testi yaptırın

 3. hocam mrb 23 yasındayım ve penisimde bazen sivilceler cıkıyo olup kayboluyolar sebebi n eolablir na yapmam gerekiyo

 4. hocam mrb ben 21 yaşındayım benim penisimde sivilceye benzeyen bi leke çıktı 3-4 aydır çıkmış ne yapmam gerekiyor..

 5. Sivilce mi yoksa apse mi, şayet sivilce ise o yaşlarda normaldir. ancak böyle sürekli ağrı yapan ve şişkinlik oluşturan birşeyse acilen doktora görünmende fayda vardır.

 6. hocam merhaba,
  ben 25 yaşında bekar bir bayanım 2 gün evvel küçük dudaklar dediğimiz bölgenin sol iç tarafında mercimek büyüklüğünde bir sivilce çıktı kaşıntı yapıyor ve patlamıyor , bu herhangi bir durumun başlangıcı olabilirmi ?doktora görünmek için erken olduğunu düşünüyorum görünmem gerekirmi? ciddiyetinin boyutunu öğrenebilirmiyim?

 7. hocam mrb. ben 16 yaşındayım. üreme organımda bulunan klitoris derimin üstünde 1 tane kücük bir sivilce çıktı. arada bir kaşıntı yapıyor. ayrıca hiç bir erkeklede bir cinsel ilişkim olmadı. bu sivilcenin çıkması sizce normal bir durum mudur?? önemli bir hastalık mıdır sizce?? şimdiden teşekkür ediyorum..

 8. merhaba hocam
  ben 20 yasinda bir kizim, bizde dudak dedigimiz bolgemde bir sivilce cikti sonra patladi ama bu sefer sisti ve oylece kaldi ne yapmam gerekiyor tesekurler hocam.

 9. mer hocam.23 yaşındayım düzenli bir ilişikim var. 2 gün önce penisimde küçük bir sivilce benzeri birşey ortaya çıktı.biraz sıktığımda içinden beyaz yağ gibi bişey çıktı ve sivilce ufaldı. ama deyildiğinde hafif bir yanma ve acı hissi uyandırıyor. aynısından partneriminde vajinasına yakın bir noktasında mevcut. şimdiden teşekkürler.

 10. Mrb hocam ben 23 yaşındayım ve penisimin yan taraflarında 6-7 civarı sivilceye benzer yaq bezesi qibi birşey çıktı.ve yaklaşık 1 aydır felan var.Sİzce bu hpv olabilir mi ? ki yumurtalıklarıma da sıçramış qibi qörünüyor Sİzden cvp bekliyorum teşekkürler.

 11. 21 yasındayım esımle ılıskıye gırdım zaman vajınamın yan bolgesınde sıvılce cıktı bunun nedenı ne olabılır acaba? veya sorun esımdemı?

 12. merhaba hocam benim şöyle bir sorunum var penis başının kenar kısımlarında beyaz küçük sivilce gibi noktlar var herhangi bir şikayetim yok ağrı yada herhangi bir rahatsızlık vermedi ne zaman çıktı hatırlamıyorum ama 2 seneye yakın var bir üroloğa yada cilt uzmanına gözükmem gerekir mi?Cevabınızı beyliyorum,iyi çalışmalar şimdiden teşekkürler.

 13. arkadaşlar öncelikle hepinize geçmiş olsun.genital bölgede patlamayan kaşıntılı sivilce benzeri bir yaranız varsa büyük ihtimalle herpes virüsüdür.ayvayı yediniz demektir.yapacagınız tek şey çıktıkca tüm bölgeyi sigil dondurucu spreyle dondurmak eger alette çıktıysa üstüne oksijenli su basın.virüs oksijenli ortamda yaşayamaz.zamanla hafifleyecek ve hiç çıkmayacaktır.

 14. hocam ben 24 yaşındayımm. bundan yaklaşık 2 ay önce cinsel organımın çevresinde sivilcelere benzeyen beyaz ufak ufak şeyler çıkmaya başladı. ne olduğunu anlayamadım. sivilceye benziyor ama içindeki beyaz renkte olan madde dışarıya çıkmıyor. siğilede benzemiyor ne olduğunu anlayamadım.

 15. merhaba! ben daha 13 yaşındayım. ilşkiye falanda girmedim, bu yaşta salaklık saçmalık,aptallık! her neyse, vajinamda acı hissetmemin nedeni ne? ve ne yapmam gerekiyor? lütfen yardımcı olur musun admiin ????

 16. Hocam mrh. Ben 15 yaşındayım. Penisİmin uzun kısmında sivilceye benzer birşey çıktı. Sivilcenin ucunda beyazlık var. Hocam bu durumu açıklayabilirmisiniz..

 17. ben 21 yaşındayım ve genitalde sigile benzeeyen seyler var bi taneydi suan 10 11 oldu sayısı verrutol die bi ilaca basladım yeni kullancam sizce nasıl? ne kullanmam gerekir doktora falan gitmedim 🙁

 18. ben 32 yaşındayyım.penisimde sivilce ve ufak bir yara çıkmıştır.sizce nedir.teşekkürler yardımcı olursanız memnun olurum…

 19. slm ben 29 yaşında 11 haftalık gebe bir bayanım vajinamın dudak kısmında sivilceler cıkmış ve biri tahret alırken patladı kan ile birlikte saarı su geldi sonrasındada biraz acı hissettim sizce bu nedir cevap verirseniz sevinirim bebegime zarar vermesinden korkuyorum

 20. vajinamın dudak kısımlarının iç tarafında(deliğin ağzında olmuş oluyor ) minik minik beyazlıklar var iğne ucu kadar çileğin üstüdeki benekler gibi sivilce de değil siğilde değil onlar ne öyle ilk defa farkediyorum kafama takıldı lütfen cvplayın doktora gitmeye utanıyorum

 21. Lutfen yardim edinn. Hocam 25 yasinda evli biR bayim. Penisimin yumurtalik kisminda mercimek’den ufak sigil seklinde beze vardi aradan 1 hafta gectikden sonra bezelerin penisimin her tarafina yayildigini farkettim. Agrim veya kasintim yok her hangi biR rahazsizlikda vermiyorlar ama gozle gorulecek kadar belirgin biR haldeler. Almanyada yasiorum ama burdaki Doktorlara sizlere inandigim kadar pek inanmior vE guvenmiorum sizce bu jiletin yarattigi tarihisden dolayi olabilirmi yoksa Onemsiz biR alerjimi nette okuduklarima inanamadim kansere kadar ucu dayaniormus dogrumu Ben esimi SEVİYORUM vE ona sadik biriyim kimseyle IlişKide yasamadim ama nasil oldu halan Anlamis deqilim lutfen yardim edin tskler siimdiden

 22. rahim içinde dudaklar denilen yerin içinde sivilce yada beze şeklinde mercimek büyüklüğünde birşey çıktı. çok kaşıntı oluyor ve sildiğimdede çok acıyor neden olabilir :/

 23. merhaba penisimin kok dip kisminda kucuk uclari beyaz sivilceler cikti bu beni cok korkutuyor yaklasik 2 yada 3 haftadir var arasira kayboluyor ama arasira uclari beyazlasiyor lutfen bana bir yol gosterin aids yada hpv olmasi riski var mi ? lutfen cevap yazin tesekkurler

 24. hocam penisimde sivilceler olmaya başladı yaşım 23 askerde ilk olmaya başladı geçmişti son bir haftadır penisimin bazı bölgelerinde sivilceye benzer şeyler olmaya başladı yayılmaya başladı patlattıktan sonra kabuklanma yapıyor patlattıgım sivilceler kaşıntı yapıyor patladıktan sonrada yardmcı olursanız sevinirim

 25. merhaba hocam ben 13 yaşındayım. cinsel organımın üst kısmında sivilce gibi birşey çıktı sıktığmda patladı iltahap aktı ama rengi mor gibi ve 3 gün oldu hala geçmedi sizce bu önemli birşey mi yoksa ergenlikten mi?

 26. Ben 12 yaşındayım ve penisimde bazen ufak bazen buyuk sivilceler cikiyor ne yapmaliyim

 27. merhaba hocam yaklaşık 2 hafta önce penisimde 3-5 adet ufak beyaz yağ sivilcesi gibi sivilceler farkettim ciddi birşey değildir terden dolayı alerjidir diye düşünerek aldırış etmedim fakat şuan da penisimde bu beyaz sivilceler çoğaldı birisini sıktım ve yüzde çıkan sivilcelerdeki gibi sert bi irin çıktı sizce ne olabilir yardımcı olur musunuz…

 28. hocam benim sorunum penimin torba kısmında iki beyaz nokta şeklinde sivilce ve sag ve sol baldırımda guruplar halinde sivilce çıktı bunun sebebi nedir.ne yapmamı önerirsiniz

 29. slm Hocam penisimde kücük kücük yag bezeleri var. Sebebini ögrenebilirmiyim?

 30. Arkadaşlar, penisin alt tarafında derinin altında 8 – 10 arası patlamayan sanırım yağ bezesi.Ve en kötüsüde yumurtalık bölümündeki derinin alt kısmında derinin bütün kısmını kaplayacak kadar mercimek tanesi boyutunda maddeler uzun zamandır var.İlk başlarda önemsemiyordum bunu.Çoğaldığını görünce ve penisimin her yerini kaplayacağını düşündüğüm için Pazartesi günü üroloji bölümüne gidip tedavi olacağım ne gerekiyorsa yapacağım.Maddi yönü geçtim Manevi yönden bitik durumdayım.19 yaşındayım.Eminim ki bendeki sorun başka arkadaşlar da da var.Doktor a gidip işlemler bittikten sonra sonuç u burada paylaşacağım.SAĞLIK HERŞEYDEN ÖNCE.

 31. Sayin magdur arkadas ayni bendede var doktor nededi banda mail atarmasin sanifim ayni hastalik bendede vzr

 32. arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun… Aynı dertten bende de vardı. Bir cildiye uzmanına göründüm. öncelikle eczaneden bir batticon alıyorsunuz sonra sivilceleri bir cımbızla içindeki küçük bilye gibi beyaz nesneyi çıkarıyorsunuz.Tabi biraz canınız yanıyor ve kanıyor. sonra kulak temizleme çubuğunu batticona batırıp kanayan yerlere sürüyorsunuz… böyle yaparak belli bir süre sonra kayboluyor. Ama size tavsiyem yine de bir cildiye uzmanına görünün derim.Ne kadar utanç verici olsa da sonuçta hastalık… tekrar geçmiş olsun dileklerimle…

 33. penisim in alt tarafın da damarın yanın da içerin dden bir sivilce olsuştu ve bunun için ne yapmam gerek

 34. Doktor gardas benim penisimin ust sag ama penisimin koku tarafinda sivilce gibi bisiy var once diyer tarafinda sivilce vardi patlattim ama simdiki patlayacak seye benzemiyo patlatmaya calistim olmadi bu nedir ne sebeple cekiyo bu arada yasim 16

 35. Merhaba doktor 16 yasindayim penisimin kök tarafinda sivilce gibi bir sey var bazen kasiniyo dokununca agriyo o nedir sivilcemi sıkıp patlatamiyom aci veriyo dokununca ama beyaz diyil lutfen acil cevap verin mumkunse bu gun e mail lime mesajla cevap verin korkuyorum ciddi bisey ola bilir diye acil lutfen…..

 36. hocam merhaba, penisin üstünde beyaz sert birşey çıktı pirnç taneciği kadar sıkmaya çalıştımm şişti sivilce gibi oldu sonra bidaha sıktım çıktı ama bu sefer çok şiştii 4 gündürr ağrıdan duramıyorum dokunamıyorum bile ne yapmalıyım acil yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler şimdiden.

 37. kasıkta çıkan sivilcelerin sebebi alerjidir,herdoktor farklı bişi söylüyor ama korkulacak bir şey yok.basına gelipte kafasına takanlar için yazıyorum,metale karsı alerjınız vardır ve farkında deilsinizdir.metal saat yüzük vss… takılarınızı çıkarın 1haftada geçecektir.

 38. Torbada son 3-4 aydir buyuk ve sert sivilceler var once 1 taneydi patlatinca irin gibi bisey cikti icinden zimdi ise 8-10 a kadarcikti sayisi ne yapmam lazim??

 39. Merhabe hocam ben 16 yasindayim daha bi kizla beraber olmadim bakirim yanipenisimin hemen bas kisminda dikis yerinin altinda bi sivilce cikti patlatinca icinden beyaz irin ve kan cikiyor normal sivilce yani ama patlatinca yeniden cikiyor napmaliyim ve bu sivilcenin nedenleri ne olabilir masturbasyonun etkisiyle veya kilkoklu iltihabi olabilir mi lutfen cevap verin iyi gunler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir