Kan Sulandırıcı Bitkiler İbrahim Saraçoğlu-Suna Dumankaya Kanı Sulandıran Besinler

Kan Sulandırıcı Bitkiler İbrahim Saraçoğlu-Suna Dumankaya Kan Sulandıran Besinler

Kanın kolayca pıhtılaşması bazı kişilerde özellikle kalp aritmisi gibi şikayetleri olan bir takım kişilerde felç ve inme riskini beraberinde getirmektedir. Diğer yandan da bayanlarda kanın yeteri kadar sulanmaması durumu erken dönemde düşüklere ve ölü doğumlara yol açabilmektedir. Bu noktada tıbbın imkanları kullanılarak kan sulandırıcı ilaçlar (aspirin türevi) kullanılabileceği gibi bitkisel çözümler ve şifalı bitki kürleri ile kanı sulandırmak ta mümkün olabilmektedir. Uzun dönemli olarak kullanılan kan sulandırıcı hapların yan etkileri ve zararları düşünüldüğünde kan sulandırmak için besinler, sebzeler ve meyvelerden faydalanmak daha akılcı bir yol olacaktır. Elbette burada ilaçlar ile bitkisel çözümler sanki birbirinin alternatifleri imiş gibi görülmemelidir. İlaçların dozu bir miktar azaltılarak yerine kan sulandırıcı besinler ve pıhtılaşmayı azaltan doğal kürlerden faydalanmak daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen kan sulandırıcı bitkisel kürde taze sıkılmış limon suyu öneriliyor. Özellikle hamilelerde pıhtılaşma problemi olan hanımların kılcal damarlarındaki kan dolaşımını sağlamak için yarım bardak suya yarım bardak taze sıkılmış limon suyu karıştırılarak her sabah ve akşam günde 2 kez içilmesi tavsiye ediliyor. Bu şekilde yapılan doğal kan sulandırıcı bitkisel kür ile düşüklere en baştan doğal bitkisel çözüm kürü geliştirilmektedir.

Suna Dumankaya tarafından önerilen diğer bir kan sulandırıcı besinler ile yapılan doğal formülde ise safran otu, oğulotu ve süzme bal, su karışımı kullanılıyor.

Kan sulandırıcı bitkisel kür Suna Dumankaya formülü

Kan sulandırıcı bitkisel kür için gerekli malzemeler: 1 tutam safran, 1 tutam oğul otu, 1 su bardağı su ve 1 tatlı kaşığı bal.

Kan sulandırıcı bitkisel kür’ün yapılışı ve uygulanışı: Su bir cezve içerisinde kaynatılır, ocaktan alınır ve içerisine safran ve oğul otu katılıp 15 dakika demlenir. Ilıdıktan sonra bal da ilave edilerek içilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir