kondisyon bisikletinin faydaları ve kullanımı-kondisyon bisikleti nasil calisir

kondisyon bisikletinin faydaları ve kullanımı-kondisyon bisikleti nasil calisir

kondisyon bisikletiKondisyon bisikleti Faydaları: Kondisyon bisikletleri aslında zayıflama bisikleti ile aynı manada kullanılmaktadır. Özellikle kış aylarında dığarıda yürüyüş ve egzersiz imkanı bulamayan veya büro ortamında çalışanlar için Kondisyon bisikleti kullanmak gerçekten hem sağlığa faydalı hem de kilo kontrolünü ve zayıflama yı sağlayan bir eylemdir.

Manyetik Kondisyon bisikletleri ile egzersiz hareketleri programı ise internette pek yer almayan bir husustur. Sizlere bu yazımızda hem kondisyon bisikleti alırken nelere dikkat etmeliyiz, en iyi kondisyon bisikleti markası hangisidir bu konuda aydınlatacağız hem de örnek bir kondüsyon bisikleti egzersiz programı vereceğiz.

Zayıflama veya diğer adıyla kondisyon bisikleti kadar etkili ve kalıcı bir bölgesel incelme ve zayıflama sağlayan başka bir zayıflama aletini şahsen ben tanımıyorum.  Kondisyon bisikletini etkin bir biçimde sürekli olarak kullanırsanız 6 ayda 20 kilo verebileceğinizi garanti ederim. Bir yakınım, başka hiç bir diyet ve egzersiz programı yapmadan ve sadece bitkisel zayıflama tabletleri desteğiyle 4 ayda 15 kilo kalıcı zayıfladı. Şu anda ideal kilosunda ve kondisyon bisikleti egzersizlerini hafifleterek te olsa devam ettiriyor.

Kondisyon bisikletlerinin 2 türü bulunmaktadır. Bunlardan birincisi egzersiz ve kondisyon salonlarında bulunan ve piyasa fiyatı 1000 – 2000 doları bulan profesyonel sporcular için dizayn edilmiş kondisyon bisikletleridir. Diğeri ise 300 -1000 TL fiyat marjında ve evde kullanım için ( Indoor Cycling Bikes) dizayn edilmiş olan kondisyon bisikletleridir.  Carrefour, Real, Migros, Kiler, Tansaş, Kipa gibi büyük mağazalarda ve alışveriş merkezlerinde Dunlop, Voit, activa, Dynamic, scarlett gibi kaliteli markalardan tutun da bütçenize uygun ve ucuz kondiksiyon,  kondüsyon bisikleti seçeneklerden dilediğinizi seçebilmeniz mümkündür.  Kondisyon bisikletlerinde 4 veya 5 ayrı fazda zorluk düzeyini ayarlamaya yarayan vites benzeri bir düzenek bulunmaktadır. Sizlere tavsiyem orta düzey olan bir düzeyi seçmenizdir.  Zamanla bacak ve baldır kaslarınız güçlendikçe daha yüksek efor gerektiren düzeylere geçebilirsiniz.

Ucuz kondisyon bisikleti ni nereden temin edebilirim?

Gittigidiyor.com Sahibinden.com gibi sitelerde satılık olan temiz ve ucuz ikinci el kondisyon bisikletleri bulunmaktadır. Oturduğunuz şehirde bulunan ve satmayı düşünen kişilerle irtibata geçip Kondisyon zayıflama bisikletini bir inceleyerek satın alabilirsiniz. Ayrıca büyük alışveriş merkezlerinin sezon sonu kampanyalarında kondisyon bisikleti fiyatları % 50 ye kadar ucuzlamaktadır. Buna benzer bir kampanyada eşime Voit marka bir koşu bandı nı yarı fiyatına ucuza almıştım.

Kondisyon bisikleti kaç kalori harcatır ve yaktırı?

Tempolu bir kullanım ile yaklaşık olarak 1 saatte 400-600 arası kalori harcamak kondisyon bisikleti ile mümkündür.

Kondisyon bisikleti ile zayıflama egzersizleri nasıl yapılır?

Sizlere örnek bir kondisyon bisikleti egzersizi programı veriyorum:

15 dakika kadar özellikle diz kapağı, topuk ve baldır bölgesini ısındıracak egzersizler yapın. Vücudun eklemlerinde herhangi bir sakatlık yaşanmaması için 15 zayıflama bisikleti egzersizinden önce 15 dakika kadar ısınma hareketleri yapmak çok önem arzetmektedir. Daha sonra kondüsyon bisikletine geçip  90 Rpm hızda pedal çevirme hareketinin hakkını vererek egzersize başlayın. Kondüzyon bisikleti egzersizleri yapıldığı süre içerisinde gözünüz devamlı hız kadranında olmalıdır.  Bu şekilde 90 hızda 20 dakikalık sabit hız denemesini 10 gün boyunca 2 günde 1 tekrarlayın. Daha sonra alternatif hız egzersizlerine geçmek için hazır olacaksınız.

Yavaş -Hızlı biçiminde ikili kondisyon bisikleti egzersizi:
* 90 Rpm hızda harekete başlıyoruz ve her 2 dakikada bir, 30  saniye kadar   110-115 hıza çıkıp sonra 30 saniye bitince tekrar 90 hıza düşüyoruz.

* Bu şekilde 120 saniye 90 hızda; 30 saniye 110 hızda olacak şekilde 10 tekrar yapıyoruz ve toplamdakondisyon bisikleti egzersizi 25 dakikamızı alıyor.

* Her kondüsyon bisikleti seansı arasında 1 dakikalık bir nefeslenme süresi koyun.

* 10 veya 15 dakika kadar dinlenip karın zayıflatma egzersizlerine geçin.  bu hareketleri gün aşırı biçimde tekrarlayın.

Kondisyon bisikleti kullananlar bu mucize aletin faydalarını görünce gerçekten başka hiç bir zayıflama aleti veya yöntemini denemek istemiyorlar. Eğer egzersizle zayıflamadan hoşlanan biriyseniz, kondisyon bisikleti kullanımını kolayzayiflama.com ailesi olarak size de tavsiye ediyoruz.  Sizler de kondisyon bisikleti kullananlardan sanız yorum olarak bizlere yorumlarınız ile dönüş yaparsanız memnun kalırım

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir