Limonlu su zayıflatırmı-Sıcak ve ılık limon su karışımı ile zayıflama

Limonlu su zayıflatırmı-Sıcak ve ılık limon su karışımı ile zayıflama

Elma sirkesi bal ve su karışımı ile zayıflamayı araştırırken tesadüfen kadınlar kulübü ndeki limonlu su zayıflatırmı tartışmasına rastladım. Bu konuda daha önce de yazmış olmama rağmen okurları tekrardan bilgilendirmek ve bir takım hatırlatmalar yapmak istiyorum. Şimdi limonlu su ile kilo vermek mümkün mü, mümkünse nasıl zayıflatıyor buna değinelim.

Limon suyu içerek zayıflamanın herhangi bir bilimsel değeri ve ispatı yoktur. Bu içeceklerin vücuttaki yağları erittiğine dair bilgiler de büyük oranda yanlıştır. Ancak sıcak suyun insan metabolizma hızını belirli bir düzeyde artırabildiğine ilişkin de bir takım bilimsel çalışmalar mevcuttur.

Sabah Aç Karınla İçilen Limonlu Su yağ yakıcı fayda sağlamamaktadır. Zayıflamak için sabahları kahvaltıdan 30 dk kadar öncesinde içilebilecek bir bardak ılık su bir miktar tokluk hissi meydana getirebilmektedir. Ancak bunun içerisin birkaç damla limon damlatmak kesinlikle yağ yakıcı bir zayıflama iksiri meydana getirmez. Tam aksine asit içeren limon suyu veya limonlu su aç karnına içildiği takdirde, midenin asit düzeyini artıracağından dolayı gastrit ve ülsere kadar giden bir takım sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olur. Elma sirkeli veya limonlu su içilecekse en azından aç karnına içmek yerine yemeklerden 1 saat kadar sonra tok karnına içilmesinde yarar vardır.

Comments
  1. esra
  2. merve yavuz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir