zayıflamak için ne yapmalıyız – zayıflamak için ne yapmalıyım

zayıflamak için ne yapmalıyız – zayıflamak için ne yapmalıyım

Yukarıdaki gibi zayıflamak için ne yapmalıyız ya da  zayıflamak için ne yapmalıyım diye soranlar için zayıflamanın formülü aslında çok basit : daha az ye, daha çok hareket et. Ama bu, gerçekte bu kadar kolay değildir, değil mi?

Uzun süreli kilo kaybı imkansız değil, fakat kararlı olmalısınız. Kilo vermek için bir plana sahip olmak iyi bir başlangıç. İşte, planınıza girmesi gereken 10 madde :

 1. Kahvaltı yapın. Bu, sonradan çok acıkmanıza ve yiyeceğiniz şeyi seçerken kontrolu kaybetmenize engel olur.
 2. Buz dolabınızı sağlıklı yiyecekler ve atıştırmalıklarla doldurun.  Patates cipsi ve kurabiye gibi çok yağ veya çok tuz içeren atıştırmalıklardan uzak durun.
 3. Diyet lifleri içeren besinler tüketin ve Lifle dolun! Meyve, sebze ve tam tahıllı yiyecekler tüketin. Bu besinlerdeki lif, sağlıksız seçeneklere yer bırakmayacak şekilde vücudunuzu doldurur.
 4. Hafta sonları kötü alışkanlıklarınıza dönüş yapmayın. Birçok insan hafta içi uyguladıkları sıkı diyeti hafta sonları bozarlar ve bunu tüm hafta ‘iyi’ oldukları için bir ödül olarak görürler. Maalesef, bu hafta içi vermiş olabileceğiniz kiloları geri almanıza neden olur.
 5. Porsiyonlarınıza dikkat edin. Gerçek ölçülerle, olması gerektiğini düşündüğünüz ölçüler farklılık gösterebilir. Özellikle diyete yeni başlarken, porsiyonlarınızı iyi ölçün.
 6. Yaşam tarzınız için hedefler belirleyin, kilo kaybı için değil. Sağlıklı beslenmek zaten zamanla kilo kaybına da sebep olacaktır. Her gün kilonuzu kontrol etmek umutsuzluk verir ve vazgeçmenize neden olabilir.
 7. Yola çıkacağınız zaman yanınıza sağlıklı atıştırmalıklar alın. Bu bir muz, elma yada yolda ‘’milkshake’’ almak için durmanızı engelleyecek başka bir meyve olabilir.
 8. Kendinizi çok sevdiğiniz yiyeceklerden mahrum etmeyin. Eğer çikolatayı çok seviyorsanız, koca bir paket yerine  küçücük bir parça aldığınız sürece sorun yok.
 9. Hareketlenin! Egzersiz, kalıcı kilo kaybının anahtarıdır.

10. Günlük tutun. Yediklerinizi, ne zaman ne kadar yediğinizi, yaptığınız egzersizleri ve sizi motive edecek her şeyi not alın.

Kilo kaybı, doğru beslenme ve egzersizle başarılacak birşeydir. Ve kararlılık! Eğer bir gün ‘’raydan çıkarsanız’’, hemen kendinizi toplayın ve sağlıklı yaşam tarzınıza devam edin. Pes etmeyin!

ilgili anahtar kelimeler: zayıflamak için ne yapmalı, zayıflamak için ne yapmalıyım, zayıflamak için ne yapmalıyız, zayıflamak istiyorum, zayıflamak istiyorum acilen, zayıflamak istiyorum ama nasıl, zayıflamak istiyorum ama olmuyor, zayıflamak istiyorum diyet, zayıflamak istiyorum forum,
Comments
 1. acil kilo almak istiyorum
 2. aysecik
 3. SUYEYLA
 4. fatma
 5. brc club

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir