1 kg vermek için kaç saat yürümek gerekir

1 kg vermek için kaç saat yürümek gerekir

Yürüyerek kilo vermek sanıldığı kadar kolay bir şey değil. İnsanların ortalama bir tempo ile yürüyerek saatte 400 kalori verdiğini farz edersek 2 saatte 800 kalori, 4 saatte 1600 kalori 18 saatte ise 7200 kalori harcayacağı ortaya çıkmaktadır. Oysa bir kg vücuttaki yağ kütlesini eritmek için gerekli olan kalori miktarı da 7200 kaloridir. Dİğer bir deyişle 1 kilo zayıflamak için 18 saat yürüyüş yapmak gerekiyor. Tabi bunda yürüyüşün metabolizmayı hızlandırıcı etkisinin tüm güne yayılarak ortalama 200 kalori de fazladan enerji harcatmasını hesap etmiyoruz. Yani onu da hesaba katsak ortalama 12 saat yürümek gerektiği ortaya çıkıyor. Günde 1 saat yürüyüş yapan birisinin ayda 3 kilo zayıflama kilo verme olanağına kavuştuğu buradan ortaya çıkıyor.

Yürüyüşle zayıflama ve kilo vermenin faydaları

Yürümenin yürüyüş yapmanın veya Yürüyüşün faydaları ile hayatınıza birkaç yıl daha eklemek ister misiniz? Bunu düzenli olarak yapacağınız bir yürüyüş programı ile gerçekleştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Basit ve güvenli olan ve sizi kolayca zayıflatacak yormayacak olan bu egzersizden öğreneceğiniz çok şey var!

Yürüyüş yapmak, yapabileceğiniz en basit ve en güvenli egzersiz çeşididir. Bu spor sizin kemiklerinizi güçlendirmenize, kilonuzu, kalp ve akciğer sağlığınızı kontrol altına almanıza yardımcı olacaktır. Araştırmalar haftada yaklaşık 20-25 kilometre yürüyen insanların yürüyüş yapmayan insanlara göre daha uzun yaşadıklarını kanıtlamıştır. Bunun yanında etkili bir zayıflama ve kilo kontrolü için yürüyüş yapmak gerçekten vücut için ihtiyacında ötesindedir.

Yürüyüşle İlgili Bazı Can Alıcı Bilgiler:

.. Yapacağınız yürüyüşünüzün her dakikası hayatınıza ortalama 1.5-2 dakika ekler. Buda sizin bir taşla iki kuş vurabileceğiniz anlamına gelir.

.. Her gün 20 dakika fazla yürüyüş yapmak yılda 7 kilo vermenizi sağlar.

.. Sadece 1 paket jelibon şekerini eritmeniz için bir futbol sahası kadar alanı yürümeniz gerekir. Bir dahaki sefere elinizi bir şeker tabağına daldırmadan önce bunu hatırlamalısınız. Çünkü etkili kilo vermek ve zayıflamak için yürüyüşün yanında yediklerinizi ve kalori kontrolünü de sağlamalısınız.

.. Günlük uzun, ritmik yürüyüşler yapmak kilo vermenin en iyi yoludur. (40 dakikalık yürüyüşünüzde maksimum kalp hızınızın %60 ile %65 değerleri arasında olduğu durumlarda.)

.. Kısa, hızlı yürüyüşler yapmak ise kalp ve akciğer sağlığınızı kontrol etmeniz için en iyi yoldur. ( 20-25 dakikalık yürüyüşünüzde kalp hızınızın %75 ile %85 arasında olduğu durumlarda.)

Yürüyüş Yapmanın Yararları

. Kalp ve akciğerlerin çalışma verimi arttırır.

. Fazla yağların yakılmasına yardımcı olur.

. Dinlenirken bile kilo vermeyi sağlayacak şekilde metabolizma hızınızı arttırır.

. Yeme isteğinin (İştahın) kontrol edilmesine yardımcı olur.

. Enerji verir.

. Stresten uzaklaşmaya yardımcı olur.

. Yaşlanmayı geciktirir.

. Kandaki kolesterol seviyesini azaltır.

. Yüksek tansiyonu düşürür.

. Şeker hastalığını kontrol etmeye ve önlemeye yardımcı olur.

. Göğüs, Prostat ve mide-barsak gibi bazı kanser türlerine karşı riski azaltır.

. Kalp krizi ve Felç gibi rahatsızlıklar için yardımcı rehabilitasyonu sağlar.

. Bağırsakların çalışmasını düzenler.

. Uyku düzenine yardımcı olur.

. Bacak ve kalça bölgesindeki kasların güçlenmesine yardımcı olur.

. Kemik güçlenmesini sağladığı gibi yaşlı kadınların kaderi gibi gözüken kemik erimesi riskini azaltır.

. Hareketsizliğe ya da kireçlenmeye bağlı olarak ortaya çıkan eklem sertliğini azaltır.

. Kronik sırt (bel) ağrılarını azaltır.

. Vücudun esnekliğini arttırır.

. Vücudun hareket etme yeteneğini arttırır.

. Dolaşımın artmasına yardımcı olduğu için artan dolaşımla birlikte daha sağlıklı bir cilt sağlar.

.Kilo almayı engeller ve etkili bir kilo verme zayıflama yöntemidir.

. Hafızayı ve zihinsel uyanıklığı arttırır.

. Zihnin yaratıcılığını ve problem çözmeye yeteneğini arttırır.

. Kişisel ruh sağlığının (Moral) düzelmesine yardımcı olur.

. Depresyonu önlemeye yardımcı olur.

. Kişisel özgüveni arttırır.

. Cinsel gücü arttırır.

. Diyet ve Rejim formüllerinizin hedefe ulaşmasında ve etkili kilo kaybı yaşanmasında etkilidir.

. Alkol, kafein, nikotin gibi bağımlılık yapan maddelere karşı kişisel kontrole yardımcı olur.

Eklemelere, diz ve bilek kemikleri de dâhil olmak üzere kalça kemiklerine, daha az baskı yapacağı için yürüyüş yapmak daha çok tercih edilen bir egzersiz ve spor yöntemidir. Isınma egzersizlerinizi yapmadan önce vücudunuzun her yürüyüş sonrasında daha gevşeyeceğini ve rahatlayacağını düşünün kaslarınız bunu sevecektir!

Yürümek zayıflatırmı

Yürümek ve yürüyüş yapmak elbette zayıflatır. Ancak bunun için günün belirli bir saatinde düzenli olarak yürüyüş yapmanızı öneriyorum.

Yürümek kaç kalori yaktırır

Yürümek ile kalori yakmak arasında ilişki, yürünen mesafe vede yürüme temposi ile yakından ilişkilidir. Ortalama olarak 5 km hızla yapılan tempolu bir yürüyüş ile saate 400-500 kalori yağ yakabilirsiniz. Bu tempoyu her gün sürdürürseniz 1 ayda 2 – 3 kilo zayıflama sağlarsınız.

1 kg vermek icin kac saat yurumek gerekir. 1 Ayda 5 Kilo Verebilmek Için Günde Kaç Saat Yürümek Gerekir … En Çok Hangi Spor Kilo Verdirir,her gün yürümek kaç kilo verdirir yazıları, her gün yürümek kaç kilo verdirir faydaları, her gün yürümek kaç kilo verdirir zararları,3 km koşmak kaç kilo verdirir … bır gunde ne kadar yurumek lazım, bır ınsan haftada kac kılo verdırı, bir insan kaç km yürümeli, 1 kg vermek icin kac saat yurumek lazim. 1 Kilo Vermek Için Kaç Kalori Yakılmalı Koşmak gerekir

“1 kg vermek için kaç saat yürümek gerekir” için 111 yorum

 1. arkadaşlar yaşım 27, boyum 1.60 ve kılom 54.rakkamlar cok dengelı görunsede fızıksel olarak ıyı değilim 🙁 kol, bacak, basen zayıf denecek kadar ince ama bel cevrem göbek kısmım cok fecı :(( yürüyüşle , yada tempolu bır koşmayla bu fazlalıklarımdan kurtula bılırmıyım.. bıde söyle bır korkum var , kosu bandına günde 30 dk ıle 40 dk koşarsam ve sadece bacak ve basenden kılo verırsem işte o zamn daha fecı bır goruntuye sahıp olurum.. böyle bırşeyde mumkunmudur? admın cok rıca edıyorum cvp yaz..

 2. Bölgesel zayıflama diye bir şey yoktur. Siz koşmayın sadece tempolu yürüyün, ve korkmayın bacaklarınızda veya kalcanızda yağ olmadığı için ordan kilo vermezsiniz. Yağ olmayan yerden yağ yakılmaz. Yaptığınız her hareket vucudun neresinde yag depolanmışsa oradan yakılır, yani bacak kaslarınıza çok yük bindi koştunuz, hemen göbek yaglarından yağ yakmaya başlar, bacak kaslarınıza enerji aktarımı yapılır. insan vücudu çok mükemmel bir sistemle yaratılmış. insanlar saatte 6.0- 6.5 arası bir hızla yürüyerek tempolu bir yürüyüş hızı elde edebilirsiniz. Basit bir yöntemle bu tempoyu yakalayabilirsiniz. Saatlerdeki saniye ritmini kullanarak. 1. saniyede sag adım attıgınızda 2. saniyedede sağ adımı denk getirerek bu hıza ulaşabilirsiniz.

 3. Yürüyüş yaparken kalori hesabı yapmanın doğru bir hesap olmadığını düşünüyorum,kaç kalori harcadığınızı bilemezsiniz çünki metabolizma hızı,kilosu vs ire kişiye göre değişir .yürümekten korkmayın işe yaramaz diyenlere inanmayın tüm kasları çalıştıran en temel spor yürüyüştür,bir tenisçi,bir yüzücü bile yürüyüş ile hazırlık yapar,Bunun dışında koşabiliyorsanız bu sizin formda olduğunuzun göstergesidir profesyonel bir sporcu değilseniz uzun koşular gerekli değildir hızlı yürüşle çok iyi bir kondisyon yakalayabilirsiniz,tartıda görünen kilonuz ve harcadığınız kalori miktarı önemli değil hergün en az 1 saat dinlenmeden hızlı adımlarla yürüyorsanız zaten yağ yakarsınız bununla beraber ağır diyetler sakın yapmayın doğal beslenin,

 4. yürüyüs 1 saatin altinda olmadan en az yarim saat gibi deneyin ve yürüyün yürürken isinin tempoyu sabit olmasini deneyin. tempoyu arttirin ve terlemeye baslayincaya kadar tempoyu yüksek tutun. terlemeyin yavaslayin. soluyun akcigerleriniz oksijeni solusun. burundan nefesalin agizdan cikarin.haftada 4 kere spor idealdir kilo vermek icin 4 kere yürüyüs bence hizli kilo vermenizi saglar.yemeginizi dikkat edin ayarlayin, derim . mesela salatayi sirf salatayi ögün olarak düsünün. ekmek hangi saatte yediginiz önemli. uykunuzu ayarlayin ve dinlenmenizi uyku saatinizi bozmayin sabit uyuyun dedim.Adamin biri 2 gün uyurdu bir yatinca kalktiginda bütün vucudu dinlenmis ve zayif bir hal olurdu; sizde deneyin derim. Sabir, sabir ,sabir derim bir günde 2 kilo zayiflanmaz ve istisna durumlarda var. bu sayfayi meskul ettiysem üzülürüm. okuyaninda zamanini bosyere almak istemem.

 5. uzun zamandır fırsat buldukça yürürüm yürüyüşe başlamadan önce 7 yıl önce kilom 96 boyum 1.78 di şu anda 79-80 kg arasıyım. güde ortalama 8 kilometre yürüyorum haricen tuz kullanmam çayı az şekerli kullanıyorum rahatım 5 kilo daha verirsem ideal olacağımı düşünüyorum tempolu yürüyüşleri tek başıma iken gerçekleştirebiliyorum. herkeşe yürümeyi öneririm.

 6. Adım gözde 1.63 boy 111 kilodaydım şimdi soruyorsunuz nasıl yani eve koşu bandı alem yürümem diyorum ama cok eğlenceli bir iş bide sen yürürken bir arkadaşını sl yanına sen yürü onla sohbet et zaman o kadar hızlı geçiyoki anlatamam ben tam 42 günde 7 kilo verdim kilo vermeyi geç o kadar sıkılaştıki etim anlatamam sanki 7 değil 17 kilo vermiş gibiyim sadece biraz hırs ve istek benim zayıflama yardımcım eşimdir onu çok seviyorum

 7. valla bende gunde bır saat ıs cıkısı yuruyorum ve 1 kg falan verdım sekerı kestım sabahları kahvaltıyı hıc eksıt etmıyorum gayatte mutluyum daha da verecem 171 boy :)80 kg

 8. ben 15 yasında 170 boyunda 57 kıloyum. 7 kilo vermek ıstıyorum. ne yapabılırım? kosu bandından destek alıyorum.

 9. Gunde ortalama 12 km yuruyorum 140 kilodan 18 ayda tam olarak 53 kilo vedim.suan 87 kilodayim boyum 1.86 idaal kilomu buldum.

 10. yürümek bende hastalik gibi oldu sigara almaya cikip 10 km yürüdüyümzamanlar oldu bazen abarttigimi düsünüyorum günde 50km uzerinde yürüdüyüm oluyor acaba bilinen bir zarari vatmi bu konuda bilgisi olan varsa cok sevinirim.

 11. Arkadaşlar selam kalpte stent var gönde
  Ne kadar yuruyüş yapmam gerekir
  Şindiden tşk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir