biberiye çayı zayıflatırmı-biberiyenin faydaları nelerdir?

biberiye çayı zayıflatırmı-biberiyenin faydaları nelerdir?

Biberiye ile zayıflama
Biberiye çayı, etkili bir idrar atıcı ve ödem sökücü bitki çayıdır. O nedenle biberiyre çayı, zayıflama kürlerinin vazgeçilmez bir bitkisel çayıdır. Biberiye çayı, eski bitkisel tıp iliminde bile terapetik amaçlarla (tedavi için) kullanılmış ve bugün halen kullanılagelmektedir. Diğer yandan biberiye çayı, yağ yakıcı çaylar olarak bilinen ve vücuda kalori harcatan bir bitkisel çay olarak düşük kalorili diyetlerin ayrılmaz bir parçası olarak kullanılır. Biberiye bitkisi günlük hayatta yemeklere tat ve çeşni katmak amacıyla da mutfakta kullanılır. Ancak bizler biberiye zayıflatırmı sorusuna bu yazıda cevap arayacağımız için daha çok biberiye çayının kilo verdiren bitkisel etkisi ile ilgileneceğiz.

Biberiye çayı ile zayıflama incelendiğinde vücuda iki değişik yoldan etki ettiği gözlenmektedir. Ayrıca biberiye çayı bağırsaklarda salgılattığı bir enzimle sinirlilik ve ashabiyete iyi gelen bir bitkisel çaydır.

Zayıflamak için biberiye çayı tarifi:

Malzemeler:

1 çay kaşığı biberiye.
1 cezve kaynar su

Hazırlanışı:

Suyu kaynattıktan sonra içine biberiye döküyoruz ve 10 dakika kadar kısık ateşte kaynatıyoruz. 5*7 dakika dinlendirdikten sonra süzüyoruz ve içiyoruz.

Biberiye çayı yemeklerden 2 saat sonra günde 3 bardak tüketildiğinde uzun zamanda çok mucizevi bir kilo verdirici etki oluşturur. Biberiye çayı ile metabolizma hızını had safhaya yükseltmek için günde 50 dakika yürüyüş ile biberiye zayıflama kürü desteklenmelidir. Biberiye çayı bağırsakları temizlemekte ve bağırsaklardan yağ emilimini zorlaştırarak besinlerden aldığımız yağların sindirime karışmasına engel olmaktadır.

biberiye çayının faydaları – biberiyenin faydaları nelerdir?

Biberiye bitkisinin botanikteki adı “Rosmarinus officinalis” tir ve bir çok yemeğe tat vermek amacıyla baharat olarak kullanılır. Biberiye bir ağaçtır ve biberiye ağacının bitkisel özlerinin zayıflama sağladığı uzun zamandan beri bilinmektedir. Ülkemizin de içerisinde yer aldığı akdeniz havzasında yetişen biberiyenin başlıca faydaları şunlardır:

Biberiyede yer alan rosmarinik asit (biberiye asidi) yağ hücrelerinin yakımını teşvik eden bir enzimdir ve hücrelere yağ yakmak için daha fazla enerji sağlar.
* Bulantı ve kusmaya bitkisel çözüm sunar
* Vücuttan ödem atıcı ve fazla suyu boşaltıcıdır.
* Sakinleştirici bir bitki olarak sinire depresyona ve ashabiyete bitkisel çözüm sunar.
* Bizler için önemli bir husus olan zayıflatan bitki olarak kilo vermeye yardımcı bitkisel çözüm olarak kullanılabilir.

Biberiye kürü yapmadan evvel bir hastalığınız varsa doktora danışmanızı tavsiye ederim.

Biberiyenin zararları-Biberiye zararları:

Biberiye özellikle mide bağırsak hastalıkları olan kişilerce doktor izni olmadan kullanılmamalıdır.

Comments
  1. aysel
  2. admin
  3. yorgun
  4. ela
  5. birisi
  6. biri
  7. admin
  8. eda
  9. ruya yildiz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir